Gedulo ir Vilties dienai paminėti

Birželio 14 – tąją įstaigoje minėjome Gedulo ir vilties dieną. Šiemet sukako 80 metų nuo pirmųjų trėmimų 1941 metais.

Pokalbių metu vaikai sužinojo, kas yra tremtis, kaip tremtiniai  iš kartos į kartą perduoda žinią, pasakodami ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai. Jie yra palyginami su medžiais, kurie pasakoja istoriją, tarsi nuo šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas.

Vaikai su savo mokytojomis  kūrė Gyvybės medžių instaliacijas. Kūrybinei veiklai buvo panaudotos įvairios meninės raiškos priemonės ir medžiagos.  Ant medžių šakelių vaikai kabino baltus vilties paukštelius,  spalvotus drugelius, ,,ašarėles“ – simbolizuojančias Lietuvos ir savo gimtųjų namų ilgesį, iš kankorėžių sudėliojo simbolinį  traukinuką ir skaičių 80 – tremties sukakčiai paminėti. Mažieji kartu su savo mokytojomis sukūrė Gyvybės medžių instaliacijas: ,,Vilties paukščių medis“, ,,Ilgesio drugelių medis“, ,,Ko liūdi berželį?“.

,,Žaliuokit, Lietuvos medeliai, ir perduokit kartų istoriją“.