Tyrinėk, suprask ir apsaugok

Ikimokyklinė  „Varliukų“ ir priešmokyklinė „Smalsučių“ grupės dalyvauja tarptautiniame konkurse „Saugomas Karstas – dovana ateities kartoms“ . Šį konkursą organizuoja Bulgarijos mokslų akademija ir karstologijos fondo centras. Konkurso šūkis – „Tyrinėk, suprask ir apsaugok“.

Biržų kraštas – ypatinga teritorija, kuri pasižymi savitu kraštovaizdžiu su smegduobėmis ir įgriuvomis. Šios unikalios gamtos išsaugojimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų aplinkosauginio išprusimo. Vaikystėje išugdytos vaikų nuostatos gamtos atžvilgiu išlieka ilgam ir lemia santykio su gamta įpročius: atsakingą  elgesį gamtoje, išteklių tausojimą ir kt.  Vaikai apžiūrėjo Biržų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją, aplankė Kirkilų karstinius ežerėliu, Karvės olą, pasivaikščiojo pažintiniu – geologiniu taku, eksperimentavo ir tyrinėjo žemės klodų sandarą.

Konkursui mokytojos Ilona Paulavičienė, Monika Drevinskienė, Violeta Didzinskienė, Lorita Kaminskienė kartu su vaikais sukūrė Karvės olos maketus ir paruošė multimedijos prezentacijas. Rezultatai bus paskelbti birželio mėnesį. Linkime sėkmės!