Projektas „Sveikatiada“

Prabėgo dar vieni mokslo metai kartu su projektu. Visus metus buvo siūlomos įdomios veiklos, skatinančios darželio bendruomenę domėtis sveika gyvensena ir ugdytis sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo įgūdžius. Šiais mokslo metais darželio ugdytiniai dalyvavo keturiuose konkursuose.

„Mankštiada“ – pasinėrėme į projekto siūlomas ir pačių sugalvotas sportines veiklas. Buvo daug judesio, smagių žaidimų ir džiugių emocijų. Gera mankšta – puiki dienos pradžia.

„Mano mėgstamiausias užkandis“ – gaminome įvairius sveikatai palankius užkandžius. Vaikai su džiaugsmu gamino vaisių sumuštinukus su varške, kepė avižinių dribsnių sausainius, spaudė įvairių vaisių sultis, bei užkandžiavo įvairiaspalviais vaisiais bei uogomis. Patys skaniausi užkandžiai paruošti pačių vaikų rankomis.

„Pietų kovų ringas“ –  sugalvojome ir įgyvendinome veiklas, kurios skatino vaikus pietaujant laikytis sveikatos palankumo ir įvairumo principų. Vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: klausėsi pasakos, daigino pupas, lipdė, piešė, diskutavo apie sveiką mitybą.

Mokslo metus užbaigėme dalyvaudami konkurse „Šok ir nesustok“. Apniukusią dieną praskaidrino šokančių vaikų šypsenos ir užkrečiantis juokas.

„Sveikatiada“ vadovaujasi šūkiu – sveikai gyventi yra smagu. Įdomių veiklų metu vaikai ne tik smagiai leido laiką, bet ir sužinojo daug naudingos informacijos apie sveikatingumą.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Kliaugienė