Tarptautinė vaikų gynimo diena

Birželio 1-ąją švenčiama Tarptautinė vaikų gynimo diena. Pasak brazilų rašytojo Paulo Coelho: „Vaikas visada gali išmokyti suaugusį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų  jėgų reikalauti to, ko trokšti”. Vaikams, be abejonės svarbiausia, kad jie būtų mylimi, išgirsti ir apsaugoti. Taigi, kiekvienais metais pirmąją  kalendorinės vasaros  dieną, visuomenei primenama apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Ši diena tinkama pamąstyti apie tai, ar tikrai mano vaikas saugus, ramus ir laimingas.

Mūsų darželio vaikai šią šventę paminėjo pokalbiais apie savo teises ir pareigas, džiaugsmus ir nerimą. Kartu su draugais pūtė balionus, gaudė muilo burbulus, žaidė, piešė, vaišinosi, ir kaip visada, buvo linksmi bei nerūpestingi.

Baigiantis darbo dienai, lydimi tėvelių: Miglė, Tėja, Milana, Augustė, Ieva, Marija, Majus ir Orestas, rinkosi į Biržų rajono savivaldybės organizuotą šventę Biržų aeroklubo teritorijoje. Ten, prie gausybės edukacinių veiklų, vyko Biržų lopšelių-darželių auklėtinių meniniai pasirodymai. Pasipylęs lietus, mažųjų koncerto dalyvių neišgąsdino – vaikai visus susirinkusius džiugino dainomis, eilėraščiais ir šokiais.

Kaip smagu matyti besišypsantį, draugišką, sveiką ir laimingą vaiką! O kad vaikas toks būtų, mes suaugusieji, turime kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką su juo bendrauti, kalbėtis ir rodyti tinkamą pavyzdį.

Šventinės dienos akimirkos ČIA

Meninio udgymo mokytoja Jolanta Vasiliūnienė