Bendradarbiavimas

BENDRADARBIAUJAME SU:

 • Lietuvos lopšeliais – darželiais, turinčiais „Ąžuoliuko“ vardą
 • Biržų „Atžalyno“ pagrindine mokykla
 • Biržų miesto ir rajono lopšeliais – darželiais
 • Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru
 • Biržų regioninio parko direkcija
 • Biržų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriumi
 • Biržų rajono ir miesto seniūnijų socialiniais darbuotojais
 • Biržų švietimo pagalbos tarnyba
 • Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešąja biblioteka
 • Švedijos metodistų bažnyčios kunige Walla Carlson

 

Ekologiško maisto dirbtuvės

     Lapkričio 27 d. „Bitučių“, „Boružiukų“, „Smalsučių“, „Saulutės“ grupių vaikai  dalyvavo renginyje „Ekologiško maisto dirbtuvės“. Žiūrėjo nuotaikingą spektaklį „Brokoliukas sveikatos karalystėje“. Sveikuolis Brokoliukas kartu su vaikais leidosi  į kelionę po Sveikatos karalystę. Jos metu jie supažino  su įvairiomis daržovėmis, jų nauda organizmui, kiek ir kokių vitaminų bei gerųjų savybių jos turi, bei kiek jų reikia vartoti, kad būtum sveikas ir stiprus. Neišvengiamai, kelionės metu Sveikuolis Brokoliukas susiduria ir su saldžiaisiais priešais – saldumynų armija, vienus sėkmingai įveikia, o su kitais nubrėžia aiškias draugystės taisykles. Sveikuolis Brokoliukas vaikus supažindino su gero elgesio prie stalo taisyklėmis. Po spektaklio vaikai buvo pakviesti į ekologiškų produktų degustaciją. Sužinojo kas yra ekologija, ką reiškia EKO ženklas.

Renginį  organizavo VŠĮ „Tatula“ kartu su VŠĮ „Sveikatai palankus“

 

RAGAUTUVĖS

      Biržų r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas sveikos mitybos įgūdžių formavimo ir daržovių vartojimo skatinimo veiklą, vasario 26 d. įstaigos prašymu organizavo renginį „Ragavimo šventė“.

    VšĮ „Sveikatai palankus” lektorė, vaikų mitybos edukatorė Sandra Kapeliorienė skaitė paskaitą apie sveikatai palankią vaikų mitybą  namuose ir ugdymo įstaigoje, sveikatai palankių patiekalų gaminimą ir  integraciją į vaikų racioną.

     Lopšelio – darželio virėjos pagamino 3 patiekalus, kuriuos dalyviai ragavo ir vertino, dalinosi pastebėjimais. Kartu su lektore visi kartu vėrė sūrio ir pomidorų vėrinukus, plakė agurko, banano, aviečių uogų, agavų sirupo kokteilį, gamino firminį „Sveikatai palankus“ sluoksniuotą desertą.

Renginio dalyviai įsitikino, kad sveikatai palankus maistas gali būti  ne tik sveikas, bet ir skanus!

 

Susitikimas su mokslininku Kęstučiu Skauminu

     Biržų rajono visuomenės sveikatos biuras rugpjūčio 26 d. lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“  bendruomenę pakvietė  į gydytojo neurochirurgo, mokslo daktaro LSMU Medicinos akademijos docento, LSMU Neuromokslų instituto vyresniojo mokslo darbuotojo, sveikatingumo koučingo specialisto Kęstučio  Skaumino paskaitą „Neuromokslais pagrįstas sveikatingumas“.

     Tikriausiai daugeliui pažįstama senovės kinų filosofo Lao Tzu mintis: „Pažinti kitus yra protinga. Tikroji išmintis yra pažinti save. Ugdyti kitus yra stiprybė. Tikroji jėga yra savęs ugdymas.“ Lektorius priminė šią mintį ir  pabrėžė, kad visraktis – visada pradėti nuo savęs.

     Paskaitoje buvo pateiktos naujausios neuromokslų žinios apie smegenų veiklą, metodai, kurie padeda lengviau suprasti mąstymo ir emocijų raiškos procesus, susijusius su gebėjimu priimti pokyčius. Kiek gali mūsų smegenys, kaip tai veikia mūsų elgseną, kaip susidaro smegenų ląstelių tarpusavio ryšiai, kokiu būdu keičiamas smegenų jungčių skaičius. Ką mokytojai galėtų panaudoti ugdydami vaikus.

      Lektorius sudėtingas  mokslines vingrybes apie smegenų funkcionavimą pateikė suprantamai ir įdomiai. Kartu ieškojome atsakymo kuo sveikata skiriasi nuo sveikatingumo, Kas gali paveikti sveikatingumą. Mokslininkas padėjo suprasti kaip siekti gyvenimo būdo pasikeitimų, t,y. žinodami kaip funkcionuoja smegenys, galime jomis pasirūpinti, o jau smegenys pasirūpins mūsų sveikata.

Vežimėlių ir vaikystės šventė

   Pirmąjį rugsėjo sekmadienį, kuris sutapo su Mokslo ir žinių diena, dalyvavome Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios bendruomenės organizuotoje  Vežimėlių ir vaikystės šventėje. Į šventę  buvo pakviesti  ikimokyklinio amžiaus vaikai su jų mamytėmis, tėveliais, močiutėmis ir seneliais.

   Šventė prasidėjo šv. Mišių auka už mažuosius ir jiems brangiausius žmones.

   Vaikus ir vyresniuosius linksmintis kartu kvietė Kakė Makė (Jūratė Garnelienė), sveikinimo žodžius  tarė rajono Savivaldybės meras Vytas Jareckas, klebonas Algis Neverauskas. Šventoriuje mažylių laukė žaidimų laukai, įvairios pramogos.  Žaidimus ir kitas pramogas su dailės priemonėmis „Spalviukų pievelėje“ surengė mūsų lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ darbuotojos.

STEP programos užsiėmimai

STEP TĖVŲ GRUPĖ DARŽELINUKŲ TĖVAMS Biržų darželyje „Ąžuoliukas“

    Būti tėvais – pats sunkiausias ir ilgiausiai trunkantis darbas žmogaus gyvenime. Tačiau šiam darbui mūsų neruošia jokios mokyklos ar universitetai. Dėl to, susidūrę su įvairiais auklėjimo iššūkiais, mes dažnai abejojame, ar teisingai elgiamės sudėtingose situacijose, ar elgiamės taip, kaip yra geriausia mūsų vaikams ir santykiams su jais. STEP tėvų tobulėjimo grupėse tėvai randa atsakymus į daugelį jiems rūpimų klausimų.

 

DĖKOJAME VALSTYBINIAM VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDUI,

Finansuojančiam STEP tėvų grupes

       2018 m. gruodžio – 2019 m. vasario mėn. darželyje „Ąžuoliukas“ vyko tėvų grupės pagal STEP 0-5 programą, skirtą mažylių tėvams.

     11 mamyčių STEP programoje galėjo dalyvauti nemokėdami dalyvio mokesčio, kadangi Šeimos centras „Kartu saldu“ yra PAKA projekto „STEP efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės – šeimų psichologiniam atsparumui didinti“ partneris. Šių tėvų grupių veiklos finansuojamos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

     Projektu siekiama stiprinti efektyvios ir atsakingos tėvystės įgūdžius bei drąsinti juos naudoti abipuse pagarba pagrįstus vaiko ugdymo metodus, skiriant ypatingą dėmesį mažesniuose miesteliuose ar didesnių miestų pakraščiuose gyvenantiems tėvams, kūdikio besilaukiančioms šeimoms (mamoms ir jų partneriams/ tėčiams).

     Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui finansuojant projektą, 125 dalyviai (tėčiai/mamos) galėjo dalyvauti efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupėse nemokant dalyvio mokesčio. Dėkojame projektą įgyvendinusiems PAKA partneriams, įvairių Lietuvos miestų ir miestelių ugdymo įstaigoms, bendruomenėms, šveitimo pagalbos tarnyboms: Asociacija Riešės bendruomenė, Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnyba, Kartu saldu, Marijampolės sav. Ryto pagrindinė mokykla, Žaslių pagrindinė mokykla, Utenos Aukštakalnio pradinė mokykla, Šlienavos pagrindinė mokykla, Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija, Pasvalio Petro Vileišio gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Jonučių progimnazija. Nuoširdžiai dėkojame šių įstaigų vadovams, sudariusiems galimybę dalyviams (tėčiai/mamos) atvykti į užsiėmimus bei reikšmingai prisidėjusiems prie atsakingos ir pozityvios tėvystės idėjų, metodų sklaidos šviečiant ir ugdant tėvus.

      Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, atsakingos ir efektyvios tėvystės įgūdžius: demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt. bei įgytas žinias išbandė praktiškai.

Kelių dalyvių atsiliepimai:

 • Pasikeičiau. Išmokau susivaldyti, suprasti vaiką, priimti jo jausmus. Supratau, kad turiu daugiau bendrauti su vaiku. Tai labai daug ką pakeitė mūsų santykiuose.
 • Gavau tiek daug naudos ir alia džiaugsmo ima liūdesys, nes būčiau norėjusi tokių žinių gauti dar besilaukdama mažylio.
 • Tokie tėvų susitikimai yra būtini visiems, nes čia ne tik gavau žinių. O svarbiausia – pasitikėjimo savimi, kaip mama.
 • Daug geriau suprantu vaiko jausmus, moku juos priimti. Aš keičiuosi, ir keičiasi mano mažylis. Džiaugiuosi.
 • Šios grupės dėka įgijau daugiau pasitikėjimo savimi kaip mama. Bendravimas su kitomis mamoms labai prasmingai praleistas laikas

 STEP programos vadovė Kristina Pikūnė

Draugų diena

    Kovo 8 dieną sulaukėme draugų iš mokyklos – darželio „Vyturėlis“. Atvyko „Smalsučių“ grupės vaikai kartu su mokytojomis Inga Dagiene, Genovaite Taubiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūrate Kaupiene. Salėje svečius pasitiko visi „Ąžuoliuko“  vaikai. Smagu buvo kartu šventiškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną: dainuoti dainas, šokti lietuvių liaudies šokius, deklamuoti eilėraščius.

    Vėliau, „Ančiukų“ grupės vaikai pakvietė svečius į draugiškas baudų mėtymo varžybas sporto salėje. Žinoma laimėjo draugystė!

     Draugų viešnagė baigėsi „Varliukų“ grupėje. Čia vaikai vaišinosi duona su medumi, gėrė gardžią vaistažolių arbatą, žaidė stalo futbolą ir kitus žaidimus.

     Visi džiaugėsi užsimezgusia draugyste ir sutarė ateityje dažniau susitikti.

Lietuvių kalbos dienos. Skaitome mažiesiems

      Skaitymas vaikams yra būdas sužadinti jų skaitymo poreikį, ugdyti skaitytojus, kuriems dėl to, kad jiems daug ir mielai skaito, geriau sekasi mokytis. Skaitymas balsu taip pat yra veiksmingas būdas ugdyti žmogų, turintį gausių žinių ir vaizduotę, etiškai besielgiantį, gebantį mąstyti, nes skaitant, kalbantis apie knygose aprašomus dalykus vaikas mokomas skirti gėrį nuo blogio.

    Džiaugiamės, kad į mūsų kvietimą paskaityti mažiesiems atsiliepė „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Idalija Marcinkevičiūtė ir pradinių klasių mokytoja Nida Jakutienė su savo šauniais trečiokais.

    Mokytoja Idalija skaitė Jujja ir Tomas Wieslander knygą „Mamulė Mū supasi“. Klausytojams  juoką kėlė ir patiko karvutė, kuri mėgo suptis. Grįžę į grupes, vaikai nupiešė knygos herojus, dalinosi patirtomis emocijomis.

 Mokytoja Nida pristatė Violetos Palčinskaitės knygą „Eilėraščiai iš namų“. Kornelija ir Alba skambino pianinu, klasės choras atliko dvi nuotaikingas dainas. Mokiniai nudžiugino raiškiu deklamavimu. Smagu buvo matyti buvusius mūsų darželio auklėtinius. Tikimės sėkmingo ir nuoširdaus bendradarbiavimo ateityje!

Biržų švietimo pagalbos tarnybos specialistų konsultacinė diena

     2019 sausio 8 d įstaigoje vyko Biržų švietimo pagalbos tarnybos specialistų konsultacinė diena.

     Asta Vaicekavičienė, Biržų švietimo pagalbos tarnybos vyr. socialinė pedagogė išsamiai pristatė  ankstyvosios intervencijos modelį ir S.M.A.R.T. tėvystės įrankį. Ankstyvosios intervencijos ir prevencijos modelio tikslas – atpažinti rizikas vaiko gerovei ir reaguoti teikiant pagalbą anksčiau nei atsiranda problemos. Naudojantis „S.M.A.R.T. tėvystė“ internetine platforma, per trumpą laiką įvertinamos vaiko ir šeimos rizikos bei apsaugos faktoriai. Priklausomai nuo rezultatų, specialistai galės sudaryti pagalbos veiksmų planą, o auginantys vaikus – objektyviai įsivertinti ir tinkamai reaguoti, stengiantis užtikrinti vaiko interesus. „S.M.A.R.T. tėvystė“ platforma atvira ir visiems Lietuvos gyventojams: ji padės  šeimoms pamatyti ir identifikuoti galimus sunkumus auginant vaikus. Pedagogai kartu su specialiste, modeliuodami ir aptardami situacijas, praktiškai išbandė šį įrankį. Pokalbio metu su Vaiva Baranauskiene, Biržų švietimo pagalbos tarnybos vyr. logopede, Dariumi Šepečiu, Biržų švietimo pagalbos tarnybos specialiuoju vyr. pedagogu buvo aptarti ir kiti su vaiko gerove susiję klausimai.

Susitikimas su  Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektore Angelė Darčkienė

Lapkričio 6 d. priešmokyklinukai dalyvavo prevencinėje pamokėlėje  gaisrinės saugos tema. Žiūrėdami filmukus, aptarė saugumui ir gyvybei pavojingas  situacijas, savo elgesį tokių nelaimių metu. Pakartojo saugaus elgesio su ugnimi taisykles. Prisiminė kaip saugiai naudotis elektros prietaisais, ką vaikai gali daryti vieni, o ką tik su suaugusiais. Vaikai pasidalino tai kas jiems  svarbu:

Saulė – kai kyla gaisras reikia bėgti iš namų. Dovydas – nepalikti elektros neišjungtos. Gabrielius – kai skambini 112 reikia pasakyti gatvę, numerį namo koks yra skaičius. Asija – dar reikia seniūniją žinoti, miestą, adresą. Kamilė – skambinti galima kai avarija, gaisras. Greta – nedegti žvakės ant lovos. Ela – jei ką pamiršai, negalima grįžti į namus  kai gaisras.

PIRMOSIOS KALĖDINĖS DOVANOS VAIKAMS

Gruodžio 12 dieną, „Ąžuoliuko“ vaikučius aplankė Švedijos Jungtinės bažnyčios kunigė Walla Carlson. Ją atlydėjo VšĮ „Pagalbos centro“ direktorė Regina Židonienė.  Mažieji pasveikino visus su artėjančiomis šventėmis,  parodydami trumpą meninę programėlę. Viešnia vaizdingai papasakojo apie metą, kai Juozapas ir Marija keliavo į Betliejų ir koks stebuklas įvyko tą naktį. Walla įteikė visiems vaikams vardines dovanėles. Palinkėjo dovanoti vieni kitiems gerą nuotaiką, šypsenas, nes optimizmas padeda įveikti daugelį sunkumų.

„ATŽALYNO“ MOKSLEIVIŲ KALĖDINĖ GERŲ DARBŲ AKCIJA

„Štai jau krenta baltos snaigės, tokios baltos tartum raidės, su baltai baltu sniegu mes linkim daug dovanų.“   Šiuo posmu su šventomis Kalėdomis visas lopšelio – darželio grupes pasveikino ir įteikė dovanėlių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 8a klasės mokiniai  kartu su savo auklėtoja Diana Nakčeriene. Dėkojame  už parodytą dėmesį, draugiškumą ir šilumą!

MOKYTOJADA

2018 m. spalio 4 dieną Biržų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vykusioje netradicinių sporto šakų MOKYTOJADOJE aktyviai dalyvavo ir lopšęlio-darželio „Ąžuoliukas“ komanda: Kristina Vaidinauskienė, Kristina Šernienė, Jolanta Varkalienė, Inga Krisikėnienė, Vitalija Medelinskienė. Komanda aktyviai dalyvavo visose rungtyse, patyrė daug smagių akimirkų ir puikiai praleido laiką. Kitais metais MOKYTOJADĄ rengs šių metų nugalėtojai Biržų technologijų ir verslo mokymo centras.

 „ĄŽUOLIUKO“ VAIKAI AKCIJOJE „DVIRAČIAIS APLINK BIRŽUS 2018“

Minint artėjančią Europos judumo savaitę, rugsėjo 13 d. Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Kaštonų pagrindinė mokykla organizavo akciją ,,Dviračiais aplink  Biržus 2018“. Tai didžiausias Judumo savaitės renginys rajone. Jame dalyvavo mūsų darželio „Varliukų“, „Boružiukų“, „Saulutės“, „Nykštukų“ grupių vaikai su tėveliais ir auklėtojomis. Mažieji dviratininkai startavo pirmi ir mokyklos teritorijoje apsuko gražų simbolinį ratą.  Vėliau bendravo ir fotografavosi su policijos bičiuliu šuniuku Amsiu. Dalyviai vaišinosi  rėmėjų bandelėmis, obuoliais. Vaikai ,ypač, džiaugėsi akcijos medaliais, dovanėlėmis ir simboliniu dekoratyviniu dviračiu.

DOVANOS MAŽIESIEMS

Lietuvos Valstybės  dienos liepos 6  išvakarėse  Biržų lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ mažuosius ugdytinius aplankė viešnios iš „Aukštaitijos būsto“ ir „Biržų butų ūkio“  Vaikus nustebino ir labai pradžiugino dovanos – net šešios didelės mašinėlės!   Lopšelinukai tuojau pat išbandė, kaip rieda mašinos darželio kieme.

Dėkojame už gerų darbų akcijas ir pažadame: augsime Lietuvai!

ATEITIES BIRŽAI – ATEITIES EUROPA

Gegužės 9 dieną  „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo Europos dienos šventėje, kurią organizavo J. Bielinio bibliotekos darbuotojai.  Pasipuošę šypsenėlėmis ir lydimi mamyčių, auklėtojos bei jos padėjėjos jaunieji europiečiai keliavo į centrinę miesto aikštę. Čia kartu su kitų darželių vaikais piešė ateities Biržus – savo svajonių miestą. Piešiniuose atsispindėjo vaikų troškimai: žaidimų aikštelės, miesto apžvalgos ratas, baseinas. Po to  šventės dalyviai skanavo gardžią Šiekštininkų bendruomenės moterų išvirtą sriubą. Į darželį visi grįžo su šypsenomis veiduose ir puikia nuotaika.

JAUNŲJŲ MUZIKANTŲ KONCERTAS

Kovo 21 dieną darželio vaikus į pučiamųjų muzikos instrumentų koncertą sukvietė Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos mokytojas Pranas Dapšauskas ir jo mokiniai: Miglė Butkauskaitė, Emilijus Jakavickas, Modestas Domarkas, Augustas Zonys, Almantas Vaitkevičius, Gabrielė Čeponytė. Jaunųjų muzikantų tarpe – net trys buvę mūsų darželio ugdytiniai. Vaikai išgirdo trobono, althorno, tūbos, korneto skambesį. Gal netrukus pučiamaisiais muzikos instrumentais  gros dar daugiau „Ąžuoliuko“ vaikų.

PASKAITA DARŽELIO DARBUOTOJAMS IR TĖVAMS

Vasario 27 dieną Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo paskaitą „Kaip padrąsinti vaiką elgtis tinkamai ir būti savarankiškam?“. Ją vedė pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacijos narė Kristina Pikūnė. Tėveliai ir įstaigos darbuotojai sužinojo, kaip kalbėtis padrąsinimų kalba, kuri stiprina vaikų savivertę, ugdo savarankiškumą, išmoko juos mylėti save ir atpažinti savo stiprybes.

PAŽINTIS SU NEREGIO PASAULIU

Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos darbuotojos darželio vyresniesiems vaikučiams pasiūlė susitikti su pasakų vaikams kūrėja Indre Gaskaite. Ji pasaulį pažįsta kitaip, nes nuo kūdikystės turi visišką regos negalią. Gruodžio 8 dieną įvykusios pamokėlės metu, „Saulutės“ ir „Bitučių“ grupių ugdytiniai susipažino su Brailio rašto knygomis, Brailio rašto mašinėle, lentele ir grifeliu bei baltąja lazdele. Vaikus nustebino kalbantis spalvų detektorius ir kalbantis termometras. Po susitikimo su rašytoja vaikai suprato, jog žmonės su regos negale yra tokie pat kaip visi – mylintys ir trokštantys būti mylimi, pilni vilčių ir svajonių.

ARTĖJANT DIDŽIOSIOMS METŲ ŠVENTĖMS

Kalėdų laukimo metą, gruodžio 7 dieną, „Ąžuoliuko“ vaikučius aplankė Švedijos metodistų bažnyčios kunigė Walla Carlson, kartu su savo bendraminčiais.  Ji, su kiekvienu esančiu salėje, pasisveikino ir nuoširdžiai paspaudė ranką. Visų laukiama viešnia susirinkusiems papasakojo kalėdinę pasaką apie mažą mergaitę, Kalėdų Senelį ir kūdikėlį Jėzų bei pradžiugino visus vaikus vardinėmis dovanėlėmis. Svečiams darželio ugdytiniai parodė trumpą meninę programėlę. Atsidėkodami už jų gerą širdį, vaikai padovanojo rankų darbo atvirukus ir palinkėjo džiaugsmingų šventų Kalėdų. Artėjant didžiosioms metų šventėms, prasideda stebuklai ir pildosi svajonės.

DALYVAVOME VIRTUALIOSE DVIRAČIŲ LENKTYNĖSE

Biržų rajono savivaldybė, Biržų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla ir sporto klubas „Biržų topsas“ suorganizavo tarptautines virtualias dviračių varžybas maršrutu „Rajec-Jstrebi – Tvrdošin – Biržai“. Lapkričio 24 dieną mūsų lopšelio-darželio komanda: V. Medelinskienė, V. Ščebetovienė, J. Varkalienė, A. Garjonienė, Dž. Šarkūnienė, K.Šernienė, D. Šarkūnienė, G. Lašinskaitė, D. Vaitekūnienė, N. Janonienė, J. Vasiliūnienė „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje sėkmingai įveikė savo trasą 1300 kilometrų maršruto ruože.

PASKAITA PEDAGOGAMS IR DARBUOTOJAMS

Lapkričio 16 dieną Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo paskaitą „Auklėjimo provokacijos“, kurią vedė šeimos santykių mokovas Vaidas Arvasevičius. Lektorius kalbėjo apie vaikų auklėjimą, laukiančius sunkumus, su kuriais susiduria beveik visi suaugusieji, supantys vaikus. Klausytojai sužinojo apie raidą, vaiko vystymąsi ir tolygų pasirengimą gyvenimui, apie prieraišumą, vaiko patiriamus sunkumus ir adekvačią suaugusiojo pagalbą jam. Paskaitos metu buvo pateikti atsakymai apie darželį, socializaciją, bendraamžius, vaiko esminius poreikius, vaikystės įtaką jo ateičiai.