Naudingos nuorodos

PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMAS

(Spausti ant antraštės)

Būti gerais tėvais – atsakinga pareiga. Ugdant vaikus šeimos nuolat susiduria su daugybe iššūkių, kuriuos įveikti patiems kartais tampa itin sunku, o profesionalios pagalbos gauti greitai – neįmanoma. Tokioms šeimoms į pagalbą nuo šiol ateina „Tėvų linija“.

Skirtingai nei kitose pagalbos linijose, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirbs tik profesionalūs specialistai. Jie pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl dažnai kylančių bendravimo su vaiku problemų įvairiais amžiaus tarpsniais ir rasti tinkamiausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jei reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta. „Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“dalis, įgyvendinama kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. 

 

Kompleksinės paslaugos šeimai Biržų rajono savivaldybėje.

 

TĖVAMS APIE VAIKŲ EMOCINĘ SVEIKATĄ

Šiuo metu vaikai ir paaugliai susiduria su nekasdieniais iššūkiais – dvejus metus besitęsiančia COVID-19 pandemija, karu Ukrainoje, su juo susijusios informacijos ir nuomonių gausa.

Visa tai kelia nemažai nerimą, baimę, pyktį, kitus negatyvius jausmus, gali išprovokuoti sunkiai kontroliuojamą nerimą, pablogėjusią emocinę sveikatą, padidinti konfliktinių situacijų šeimoje, mokykloje ar net lemti psichikos ir elgesio sunkumų atsiradimą.

Inicijavus Sveikatos apsaugos ministerijai parengtos trumpos atmintinės tėvams.

Atmintinėse  – svarbiausia informacija apie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo galimybes, tinkamo ekranų naudojimo taisykles, ankstyvuosius emocinių ir elgesio sunkumų požymius bei psichologinės pagalbos galimybes.

Svarbu, kad tėvai nesijaustų bejėgiai, gebėtų laiku pamatyti nerimą keliančius ženklus, žinotų, kaip padėti vaikui ir kur kreiptis pagalbos.

Visas atmintines rasite čia: https://pagalbasau.lt/patarimai-tevams/

 

NAUDINGOS NUORODOS ŠEIMAI

Čia tėvai gali rasti aktualios informacijos jiems rūpimais klausimais:

                http://www.mususeima.lt

                http://www.augink.lt

                http://www.seimoms.lt