EDUKACINIS ROBOTAS PHOTON – PRIEMONĖ ĮDOMIAM IR ĮTRAUKIANČIAM VAIKŲ UGDYMUI

„Photon Robot“ yra edukacinis įrankis, padedantis mokytojams tiek darželyje, tiek mokykloje vesti įvairias edukacines veiklas ir pamokas — mokytis programavimo, matematikos, kalbų, lavinti kritinį mąstymą, siekti tikslo, gerinti socialinius-emocinius įgūdžius, mokytis komandiškumo bei praturtinti STEAM ugdymą. Jis turi interaktyvių jutiklių, gali reaguoti į aplinką, skleisti garsus, rodyti emocijas. Robotas žadina ugdytinių motyvaciją drauge veikti, kurti, ieškoti atsakymų, tyrinėti, eksperimentuoti. Šį robotuką jau išbandė didelė dalis Lietuvos ugdymo įstaigų vaikų. Jis atkeliavo ir į mūsų darželį.
     Pirmieji edukacinį robotuką išbandė ,,Boružiukų“ grupės vaikai. Vienoje iš žaidimų zonų vaikai surado paslapčių dėžutę, kurioje buvo robotas, planšetė ir laiškas. Išklausę robotuko istoriją vaikai prižadėjo išmokyti jį žaidimų, susipažino su planšetėje esančiomis programėlėmis ir ,,valdymo svirtimi“. Vaikai mokėsi kartu su robotu judėti, pažinti formas, skaitmenis, ugdėsi kantrybę laukiant savo eilės, mokėsi komandinio darbo taisyklių, mandagumo žodžių.

Ugdytiniams robotukas tapo draugu, su kuriuo smagu žaisti, kalbėtis, bendrauti, klausyti ir mokytis.

Aronas: ,,Jei aš turėčiau tokį robotą su juo pažaisčiau, kalbėčiausi, išmokčiau valdyti.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ingrida Kuncienė