Muzikinė pertraukėlė

Muzikiniai vaiko gebėjimai darželyje lavinami įvairiausiais būdais: dainuojant, grojant, ritmuojant, klausantis muzikos kūrinių. Būtent klausydami muzikos, spalio 2 dieną vaikai įsijungė į akciją “Muzikinė pertraukėlė”, kurią jau ketvirtą kartą organizavo Biržų “Atžalyno” pagrindinė mokykla. Akcija buvo skirta Pasaulinei muzikos dienai, kuri minima spalio 1-ąją. Vykstant dienos veikloms, pertraukėlių metu, ugdytiniams buvo siūloma pasiklausyti klasikinės muzikos genijaus V.A. Mocarto kūrybos ištraukų. Vieni klausydami tiesiog atsipalaidavo ir pailsėjo, kiti stebėjo žaismingais ir spalvingais vaizdais pateiktus įrašus. Mažiausiems kompozitoriaus sukurta muzika padėjo greičiau užmigti.
Daugybės atliktų mokslinių tyrimų išvadose rašoma, kad laiko patikrintų muzikos kūrinių klausymas turi teigiamą poveikį muzikinio skonio formavimuisi bei visapusiškai vaiko raidai. Tikėtina, kas ir ši “Muzikinė pertraukėlė” mažiesiems klausytojams sukėlė tik teigiamas emocijas ir suteikė galimybę pažinti kitokią muziką.
P.S. Tiems, kas dar neklausė V.A. Mocarto kūrybos, siūlau išbandyti ČIA

Meninio ugdymo mokytoja Jolanta Vasiliūnienė